ZOO Dvorce

Zveřejněno: úterý 4. září 2018 9:04

CELOŠKOLNÍ VÝLET – ZOO DVORCE U BOROVAN

Ve čtvrtek 14. 5. 2018 vyrazil celý druhý stupeň do Zoologické zahrady Dvorec u Borovan. Do Borovan žáci s učiteli dorazili vlakem a pak se vydali po stezce do ZOO vzdálené asi 5 km. Žáci poctivě obcházeli všechna zvířata, četli si o nich, fotografovali je, někteří využili hospůdky U Krokodýla a po náročné cestě se dobíjeli energii právě zde. Někteří, motivovaní cenou, se snažili zjišťovat informace o ZOO, o zvířatech … a s výukovým listem v ruce chodili po zahradě, hledali otázky a vyhledávali odpovědi na informačních tabulích. Úspěšným pak paní pokladnice předávala krásné pohlednice.

Jaká zvířata děti viděly? Šimpanze, gibona, paviány, lemura, lva jihoafrického bílého a pustinného, levharta, tygra, rysa, medvěda, šakaly, vlky, surikaty, nosála, volavky, hrocha, pakoně, antilopy, buvoly, lamy, osla, kozy, ovce, tapíra, želvy, různé druhy hadů – speciálně kobry a další. Děti odcházely s novými zážitky, plny dojmů, poznaly a navštívily další ZOO, která je nejjižněji položenou ZOO v Čechách v malebném kraji lesů a rybníků.

Po absolvování prohlídky se opět všichni vraceli stezkou zpátky do Borovan a odtud vlakem do ČB.

Za vymyšlení výletu děkujeme paní učitelce Bicanové, za organizaci paní učitelce Hellerové a všem zúčastněným učitelům patří díky za dozor a trpělivost.

                                                                                                          Šárka Hellerová

 • IMG_5894
 • IMG_5896
 • IMG_5897
 • IMG_5898
 • IMG_5900
 • IMG_5901
 • IMG_5903
 • IMG_5904
 • IMG_5909
 • IMG_5913
 • IMG_5916
 • IMG_5920

Simple Image Gallery Extended

Zobrazeno: 247