Zveřejněno: úterý 4. září 2018 9:13

OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

Paní asistentka a zároveň sekretářka Jitka Lovčíková byla tak hodná a škole objednala skvělé ochutnávkové ovocné koše v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol. Děti tak mohly ochutnat ovoce a zeleninu, kterou např. rodiče domů tolik nekupují, nebo je dražší. Některé děti určité druhy ovoce a zeleniny ochutnávaly úplně poprvé, a tak neustále srovnávaly, co je lepší, nejlepší, co jim chutná více a co méně.

Opět to byla příjemně strávená hodina. Žáci 8. A společně s paní učitelkou Hellerovou a panem zástupcem Hovorkou udělali vtipné fotky, a tak se na ochutnávku můžete podívat sami.

A co jsme v ovocném ochutnávkovém koši mohli najít? Ananas, avokádo, banán, blumu, broskev, citron, granátové jablko, grapefruit, hroznové víno, hrušku, jablka, kaki, kiwi, kumquat, mango, meloun, meruňku, nashi, nektarinku, physalis, pomeranč a další druhy.