Výlet 8.A

14. - 15. 6. 2018 vyrazila paní učitelka Hellerová společně s panem učitelem Hovorkou a svou třídou 8. A na dvoudenní výlet s přespáním do Libínského Sedla. Proč zrovna do Libínského Sedla? Děti z 8. třídy zde již byly ve 2. třídě a chtěly si zavzpomínat na staré časy a podívat se, jak se okolí vesničky změnilo. Mají to zde rádi.

Vyjeli jsme ve čtvrtek ráno, museli jsme přestupovat v Prachaticích, ale v 11 hodin jsme již byli ubytování ve starší turistické chatě Libínské Sedlo. Děti měly čas na oběd, odpočinek a po něm jsme vyrazili na pěší túru po okolí. Měli jsme v plánu koupání. Počasí nám ale nepřálo, a tak jsme se chtěli alespoň posilnit a zahřát čajem u Křišťanovického rybníku. Bohužel letní sezóna nebyla ještě zahájena, a tak jsme si museli vystačit se svačinou od našich maminek.

Zpět na chatu jsme dorazili okolo 17. hodiny a začali připravovat ohniště, abychom si opekli buřty a klobásy. Vyprávěli jsme si různé zážitky, smáli se, navzájem se více poznávali a konec dne jsme strávili tříhodinovým hraním fotbalu uprostřed vesničky Libínské Sedlo.

V pátek ráno nás čekal už jen dopolední program. Ráno si každý připravil snídani, uvařil čaj a pomalu jsme začali uklízet. Po 9. hodině jsme vyrazili na náš poslední výlet, a to na nedalekou rozhlednu Libín, která poskytuje nádherný výhled z nejvyšší hory šumavského podhůří. Z vrcholu věže jsme dohlédli na Prachatice, Helfenburty, Písek, Mehelník, elektrárnu Temelín, Hlubokou, Boubín a Javorník. Někteří z nás byli již značně unavení, některým zbyla síla na závěrečný fotbal.

Přes Vodňany jsme se autobusem vrátili zpět domů a před 14. hodinou jsme se loučili na nádraží a přáli si pěkný víkend. Výlet byl skvělý, počasí nám nedovolilo se vykoupat, tak snad příští rok. J

                                                                                                          Šárka Hellerová

 • IMG_6095
 • IMG_6096
 • IMG_6097
 • IMG_6099
 • IMG_6100
 • IMG_6101
 • IMG_6111
 • IMG_6112
 • IMG_6113
 • IMG_6118
 • IMG_6120
 • IMG_6123
 • IMG_6124

Simple Image Gallery Extended

Zobrazeno: 380