Vídeň

V pondělí 3.6.2019 jsme se my, žáci 8. a 9. třídy, vydali vstříc novému dobrodružství. Zabalili jsme si pár věcí do svých batohů a společně s paní učitelkou Šmídovou a paní učitelkou Brušákovou jsme vyrazili na zahraniční exkurzi do Vídně. Aby zážitků nebylo málo, rozhodli jsme se, že se do evropské metropole vypravíme vlakem. A nenechte se mýlit- nebyl to obyčejný výlet přes cestovní kancelář, ale vše jsme si zařídili sami. Paní učitelky dlouho hledaly a nakonec našly. A právě díky tomu jsme mohli uskutečnit tzv. low cost zájezd, kdy jsme měli vše předem skvěle zařízené- jízdenky vlakem přímo z Českých Budějovic do Vídně a zpět, ubytování ve studentském hostelu na 3 noci, stravu několikrát denně a návštěvu těch nejznámějších vídeňských památek a atrakcí.

V pondělí ráno jsme se celá naše cestovatelská parta sešli na nádraží v Českých Budějovicích. Po kontrole všech důležitých dokumentů jsme tedy konečně vyrazili k vlaku. A jelo se! Samozřejmě ihned po pár minutách cesty jsme vyndali sváči, abychom nasbírali síly na první den v Rakousku. Atmosféra a nálada byla od samého začátku skvělá. Možná i proto nám cesta utekla jako voda.

Když jsme dorazili do Vídně, koupili jsme si jízdenky na místní MHD a jeli jsme se ubytovat. Náš studentský hostel byl kousek od zastávky metra i MHD, což bylo super. V rámci procvičení cizího jazyka jsme měli za úkol ptát se místních lidí na cestu, na různé rady a nakonec i v samotném hostelu jsme se na recepci museli představit a vysvětlit, že máme rezervaci. Vše samozřejmě pod důkladným dohledem našich paní učitelek. J Měli jsme 4 velké apartmány s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkami. Protože kluci měli největší apartmán a největší kuchyň, hromadně jsme se rozhodli, že právě jejich pokoj bude náš kmenový při ranních i večerních schůzkách a při vaření.

Po tom, co jsme se ubytovali, vydali jsme se tam, kam jsme se těšili snad nejvíce. A to do proslulého lunaparku Prater. V Prateru jsme byli na spoustě atrakcích- na velké horské dráze, na vodní horské dráze, na volném pádu nebo např. na řetězáku, se kterým jsme vyjeli snad až do nebes. Paní učitelky se s námi vrátily do dětských let a jízdy na atrakcích si užívaly stejně jako my. Nezbytná byla samozřejmě i ochutnávka zmrzliny, cukrové vaty a dalších dobrot. Když jsme si dostatečně užili radovánky v Prateru, vydali jsme se zpět na hostel. Tam jsme se všichni sešli v našem „kmenovém pokoji“, dali jsme si večeři a poté jsme vypracovali pracovní listy, které nám připravily paní učitelky.

Druhý den, tedy v úterý 4.6., nás čekala návštěva zámku Schönbrunn, zámeckých zahrad a vídeňské ZOO. Společně jsme si připravili snídani- co jsme si mohli dát jiného, než vídeňské párky. J Do batohů jsme „hodili“ sváču, došli jsme na metro a najednou jsme stáli před nádherným sídlem Marie- Terezie, před zámkem Schönbrunn. Paní učitelky pro nás měly připravený výklad ohledně historie zámku i zahrad. To jsme večer využili u dalších pracovních listů. Po výkladu jsme se společně vydali do zámeckých zahrad, kde jsme splnili pár vědomostních úkolů, navštívili jsme labyrint a samozřejmě si opět nemohli odpustit ochutnávku zmrzliny. J V parčíku jsme se společně občerstvili a dále jsme šli navštívit ZOO, která se nachází přímo u zámku. Viděli jsme velkou spoustu zvířat, ovšem nejvíce se nám líbila panda, díky které je vídeňská ZOO tak známá. Nachodili jsme velkou spoustu kilometrů, vstřebali jsme hodně nových informací a možná právě proto jsme byli pěkně unavení. J Proto jsme se vydali zpět na ubytování. Paní učitelky se o nás staraly jako o vlastní. Uvařily nám výborné boloňské špagety, které jsme si vychutnali opět všichni společně. Následovaly pracovní listy, prohlídka fotek, společné hry a aktivity a šlo se spát.

Třetí den, tedy ve středu 5.6., si paní učitelky přivstaly a upekly nám k snídani vynikající palačinky. Nutella samozřejmě tekla proudem. J Když jsme se posilnili, opět jsme si připravili svačiny a vydali jsme se přímo do centra Vídně. Navštívili jsme Hundertwasserhaus, zámek Belveder, Hofburg, katderálu Sv. Štěpána, muzea, radnici, parlament a další. Tento den v centru jsme završili nákupy na známé Mariahilferstrasse. Jelikož se nám už po celém dni nechtělo moc vařit, paní učitelky nám přichystaly překvapení a pozvaly nás do našeho milovaného McDonaldu. J Když jsme dorazili zpět do hostelu, sešli jsme se opět u kluků na pokoji a užili si náš poslední večer.

Ve čtvrtek ráno jsme měli opět připravenou snídani od paní učitelek- tentokrát míchaná vajíčka na tři způsoby, pečivo a zeleninu. Proběhla tedy naše poslední společná snídaně, připravili jsme si svačiny, sbalili jsme se a uklidili apartmány. Odevzdali jsme klíče a vyrazili jsme na MHD, které nás dopravilo přímo k vlakovému nádraží.

Při cestě domů nás čekalo další dobrodružství, tentokrát v podobě několika výluk. I to jsme ale zvládli bez problémů a v 16h jsme dorazili na vlakové nádraží v Českých Budějovicích.

Co vám budeme povídat- domů se nám moc nechtělo. Byl to náš první školní výlet do zahraničí, který jsme si naplno užili. Kdybychom mohli, vyrazili bychom okamžitě znovu.

 

  • received_2047131208729917
  • received_317177819196864
  • received_418519332212290
  • received_432785697542325
  • received_440577976499073
  • received_457963791619494

Simple Image Gallery Extended

Zobrazeno: 629