ZOO Hluboká

ZOO Hluboká, Hluboká nad Vltavou

V úterý 13. 6. 2017 se jako každoročně konal celoškolní výlet do ZOO Hluboká. Trasu jsme částečně zvládli městskou hromadnou dopravou a nadále jsme šli 2 hodiny pěšky po cyklistické stezce. Poznávali jsme přírodu, našli jsme kachní vajíčka, pozorovali jsme koně ve výběhu, ale zároveň jsme museli dodržovat pravidla, která platí pro chodce na cyklistické stezce. To nám občas dělalo problémy, jelikož jsme v některých chvílích byli tak zaujatí rozhovorem, že jsme zapomněli dodržovat dvojice, a tak jsme zabrali celou šířku cesty. Naštěstí vždy někdo z nás dával pozor a poslal nás zpět ke kraji do dvojic.

Před ZOO nám byly podány instrukce, jak se v areálu se zvířátky musíme chovat a 1,5 hodiny v ZOO mohl každý strávit podle svého uvážení.

           

S paní učitelkou Bicanovou jsme zjistili, že žáci nejvíce času strávili u koz domácích a argentinských. Dětem se líbilo, že můžou překročit ohrádku, kozy si pochovat, pohladit nebo jim dát krmení zakoupené přímo v ZOO. Několik dětí zaujala váha, která ukazovala, jestli je člověk těžký jako los, vlk, klokan apod. Spousta dětí se zastavila u tygra ussurijského, který pyšně vykračoval ve svém výběhu. Děti rády pozorovaly surikaty, které v písčitém výběhu hlídkovaly na vyšších kůlech, odkud vydávaly varovné pištění nebo kvokání. Další děti strávily čas v budově, která skrývá největší mravenčí hnízdo v Evropě. V mravenčí kolonii se prohání několik druhů mravenců včetně největšího mravence světa, který žije v tropických deštných lesích jihovýchodní Asie a měří 3 cm. Někteří žáci si zakoupili občerstvení, jiné přepadla mlsavá nálada, a tak dali přednost zmrzlině či nanuku. Jiné děti myslely i na sourozence či rodiče a vybíraly drobné dárky na památku.

Při cestě zpět jsme již nešli pohromadě, každá třída dorazila do Českých Budějovic zvlášť a v pořádku.

Dojmy žáků 7. A:

Dominik Bavala: ,,V ZOO jsem viděl moc hezkých zvířat. Krmil jsem kapry.“

Tereza Zajíčková: ,,V ZOO se mi líbilo spousta zvířat. Nejhezčí byl vlk, medvědi a tygr. Bavila mě i procházka.“

René Místecký: ,,Bylo tam hodně zajímavých zvířat a byla zábava.“

František Tripes: ,,Bylo to zábavné.“

Antonín Wertheim: ,,Líbila se mi nora, výběh s kozami a umělý les.“

Terezie Karolína Panovcová: ,,V ZOO se mi nejvíce líbily kozy, ryby a krmili jsme kachny. Potom jsme se setkali s Filipem a Honzou a byla velká sranda.

Kateřinka Malcherová: ,,V ZOO se mi strašně zalíbily kachny a kachňata. Zaujalo mě, že jsem si mohla přímo v ZOO zakoupit krmivo pro zvířata a mohla jsem je krmit. Největším zážitkem bylo krmení malých kachniček.“

Veronika Silovská: ,,V ZOO se mi líbilo. Nejvíce se mi líbily kozy a pouštní kočky. Kozám jsme mohli dát krmení.“

 

  • IMG_3692
  • IMG_3693
  • IMG_3696
  • IMG_3704
  • IMG_3707
  • IMG_3708
  • IMG_3711
  • IMG_3713
  • IMG_3714
  • IMG_3717

Simple Image Gallery Extended

Zobrazeno: 684