Můj život v karanténě

Můj život v karanténě

(očima žáků ZŠ Nová)

Jak jsi vnímal život v karanténně a lockdownu ?

          

                „Nejdřív to bylo dobré, že jsme nemuseli chodit do školy a vstávat. Ale časem už to bylo nudné, sedět pořád u počítače.“

                „Také nebylo dobré, že jsme nemohli chodit ven a že jsme museli být pořád doma, ale bylo i dobré, že jsem mohla celý den ležet v posteli a spát. Měla jsme hodně času koukat na filmy a seriály. Nejvíce mi chybělo, že jsem se málo vídala s kamarády.“

                                                                                                           Leticie, 15

 

                „V říjnu 2020 vláda zavřela školy a mně začal úplně jiný život, než na jaký jsem byla zvyklá. Musela jsem se učit sama doma a nepotkávala jsem se s kamarády. Nejdříve jsem byla nadšená, že nebudu muset vstávat a chodit do školy. Po čase mě to ale přestalo bavit a už jsme se chtěla vrátit do školy, do každodenní rutiny, kterou jsme dříve nesnášela.“

                „Při druhé vlně pandemie nás znovu zavřeli a já byla naštvaná, protože jsme začali probírat těžší věci. Některou látku a učivo jsem nechápala a zhoršila jsem si i známky. Dá se říct, že můj život při druhé vlně byl stejný, protože jsem neměla přístup k internetu. Nemohla jsem se připojovat na online hodiny, a tak jsem musela dojíždět k sestře. Bylo to hrozné, ale alespoň jsem měla nějakou rutinu.“

                                                                                                           Hana, 14

 

                „Karanténa pro mne byla zezačátku dobrá z toho důvodu, že jsme nikdy neměly všechny hodiny podle rozvrhu, měli jsme jich míň a nemusela jsme vstávat tak brzo, třeba jen pět minut před hodinou. Horší ale bylo, že to bylo velmi dlouhé a připadalo mi to nudné. Čím více jsem měla času, tím více jsem se nudila a doma to vůbec neubíhalo. Život v karanténě byl moc dlouhý. „

                                                                                                          Kristýna, 14

 

                „V říjnu 2020 zavřela vláda školy kvůli druhé vlně kovidu-19. Začala distanční výuka. Pro mě byla někdy fajn a někdy ne moc dobrá. Fajn bylo, že jsem nemusela vstávat až tak moc brzy. Dobré nebylo, že jsme někdy měli moc hodin a dostávali více úkolů než normálně ve škole.“

                „Do školy jsme chtěla jít někdy v únoru, protože jsem distanční výuku moc nestíhala a neměla jsem nikoho, kdo mi novou látku vysvětlí. Chodívala jsem pozdě spát, abych dodělávala úkoly na další den online výuky. Takže abych to shrnula, život v karanténě byl někdy v pohodě, ale co se týče školy docela vyčerpávající. „

                                                                                                          Simona 13

„Minulý rok v říjnu nastala druhá vlna a zavřeli nám školu. Učili jsme se distančně a to pro mě bylo docela dobré, protože jsem nemusel brzy vstávat a měli jsme celkově méně školy. Distanční výuka mi po celou dobu vyhovovala, takže se mi do školy ani nechtělo. Život v karanténě nebyl zas až tak špatný.“

                                                                                                          Tomáš, 14

„Minulý rok v říjnu přišla druhá vlna koronaviru, což pro nás znamená znovuuzavření škol. Tentokrát už jsme měli i pravidelné online hodiny, a proto jsem se moc na karanténu netěšila. Po čase jsem si zvykla na tento režim a neuměla jsem si představit vrátit se jednou zase do škol a celkově do normálního života. Po dobu karantény jsem si zvykla vídat pár lidí a většina z nich byla moje rodina. Když už se opatření začala pomalu rozvolňovat, chytli jsme covid, bohužel. To pro nás znamenalo nechodit vůbec ven a omezit ještě více kontakt s lidmi. Ale život v karanténě jsem si užívala víc než ten „běžný“.

                                                                                                           Natálie, 14

 

PK

PK1

Zobrazeno: 610